04 лютого 2010 у київському книжковому ресторані «Азбука» відбулось чергове засідання Книжкового Прес-Клубу.
Цього разу у форматі професійної зустрічі журналістів і книжкових видавців, модератором якої був Юрій Макаров, свої цікавинки презентували:
- директор видавництва «К.І.С.» Юрій Марченко,
- завідувач редакцією художньої літератури видавництва «Країна мрій» Наталя Тисовська, куратор книжкового проекту «Українська мілітарна історія» видавництва «Наш час» Катерина Липа
- директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків
- PR-менеджер видавництва «Фоліо» Наталя Ковальчук
Юрій Марченко представив роботу відомого канадського історика Сергія Єкельчика «История Украины. Становление современной нации», який ґрунтуючись на сучасних історичних концепціях, пропонує власний погляд на формування сучасної української нації; а також минулорічну книжку публіцистичних нарисів Миколи Рябчука «Улюблений пістолет пані Сімпсон: хроніка помаранчевої поразки», яка актуалізувалася після президентських виборів в Україні.
Наталя Тисовська представила два «дорослі» комплекти книжок «Країни мрій», досі знаного, передовсім, як дитяче видавництво: серію «ФІЄСТА», яка була розпочата книжкою історично-містичних новел Юрія Камаєва «Мед з дікалоном»; та подарункового набору «Сутінкова сага», який складається з чотирьох романів всесвітньо відомої вампіро-письменниці Стефені Маєр.
Катерина Липа представила кілька популярних ілюстрованих видань книжкового проекту «Українська мілітарна історія» серед яких візуальна енциклопедія «Військо Богдана Хмельницького» (автори - Катерина Липа та Олексій Руденко) та книжки «Володарі степу. Військова справа й озброєння скіфів VII cт. до н. е. — ІІІ ст. н. е.» (автор - Сергій Ольговський) і «Новітні гусити. Чесько-словацькі військові формування у російському війську (серпень 1914 — квітень 1918 рр.)» Бориса Татарова.
Ростислав Семків представив книжки із традиційного для «Смолоскипа» просвітницького асортименту: «Вибрані твори» Михайля Семенка, упорядковані Анною Білою; найповнішу на сьогодні антологію поетів Празької школи, упорядковану Миколою Ільницьким; дослідження Олеся Обертаса «Український самвидав» та сіквел Артема Сокола «Аглая» за романом Миколи Хвильового «Вальдшнепи».
Наталя Ковальчук представила кілька серій видавництва: від серії дешевих книжок «Знамениті українці», до якої, окрім біографій Ярослава Мудрого, Симона Петлюри та інших, включено також книжки про Дмитра Табачника та Сергія Тигипка, до дорогої серії книжок української класики в палітурці з натуральної шкіри, виданих обмеженим накладом і з відповідною ціною. Окремо була представлена серія книжок Данила Яневського «Проект «Україна». На засіданні клубу серію представляв сам автор.
Спеціальними гостями клубу були Данило Яневський, який стверджував, що ані України, ані українців немає і ніколи не було, та Дмитро Стус, який, полемізуючи з Яневським, зокрема, сказав, що може уявити собі Україну без Галичини, але не без Донбасу (в територіальному сенсі). Дмитро Стус також розповів про плани літературного часопису «Київська Русь», головним редактором якого він є.
|